Search
 • Birgit Karus

Mida ja miks tasub Facebook Pixel´iga mõõta?

Updated: Dec 14, 2020

Facebook Pixel on midagi, mille olemus jääb sageli klientide jaoks segaseks. Selles artiklis seletame lahti, mis see Pixel täpselt on ning millist kasu see sinu ärile toob.


Mis? Kus?


Enamik meist on harjunud vaatama kodulehe või e-poe külastatavust ja muid numbreid Google Analyticsist. See on aga ainult pool võitu - neid andmeid ei saa kasutada Facebookis, mis koos Instagramiga on kujunemaks üheks olulisemaks reklaamikanaliks.


Facebookil on aga eraldi koodiriba - Facebook Pixel, mille saab iga ettevõte lisada oma kodulehele, et Facebook saaks koguda kodulehe külastajate kohta andmeid. Neid andmeid on võimalik ära kasutada reklaamimisel eelarvete optimeerimiseks, paremaks sihtimiseks kui ka täpsemaks analüütikaks. Facebook Pixel´i saab endale luua iga Facebook Business Manager süsteemi kasutaja, kellel on isiklik koduleht olemas.


Kuidas Facebook Pixel´it paigaldada?


Facebook Pixel´i koodijupi saab endale igaüks ja see sünnib automaatselt genereerides. Selleks tuleb teha järgmised sammud:

 • Mine oma Facebook Business Manager lehele või loo konto.

 • Ava sealt Ads Manager või loo konto.

 • Vali menüüst Events Manager

 • Vajuta nupul Create - Pixel

 • Sisesta vajalikud andmed (Pixel´i nimi, veebiaadress)

 • Paigalda Pixel sobival meetodil (saada emaili teel arendajale, paigalda kood manuaalselt või kasuta Facebooki partnerite integratsioone)


Üks lihtsamaid viise on saata pixel emaili kaudu kodulehe arendajale, kes saab selle ära seadistada. Kui Pixel on ühendatud, siis muutub Events Manager´is Pixel´i vaates punane nupuke roheliseks.


Lisaks üldise Pixel´i seadistamisele tuleks seadistada ka Standard Events lahendused ehk panna Facebooki mõõtma ka seda, kas külastajad sooritavad kodulehel neid tegevusi, mida sa turundusega soovid saavutada. Näiteks: ostmine, ostukorvi lisamine, uudiskirjaga liitumine, broneerimine, helistamine jne.


Kui kood on kodulehele installeeritud, siis peaks see koos Standard Events kirjega nägema välja sarnane:

Kuidas aitab Pixel veebilehe külastajaid sihtida?


Facebook Pixel kogub veebilehe külastajate kohta erinevaid andmeid, mis võimaldavad sihtida reklaamides kahte tüüpi inimesi.


Esiteks saad näidata kodulehel käinud inimestele Facebookis ja Instagramis reklaame. Lisaks saab näidata personaliseeritud reklaame ka konkreetse alamlehe külastajale. Näiteks huvitavad sind suhkruvabad maiustused - sulle suunatakse sotsiaalmeedias suhkruvabade mahlade reklaam.


Teiseks on sul võimalik leida Facebookis üles inimesi, kes on oma huvide, demograafia jms osas sarnased sinu tänastele veebilehe külastajatele. Nii saad turundada ka neile, kes tootest huvitatud, kuid sinu brändist veel võib-olla kuulnudki pole. Eriti hea tööriist on see just uutele turgudele sisenemisel.Kuidas aitab Pixel veebilehel toimuvat täpsemalt analüüsida?


Facebook Pixel saab lugeda kodulehel toimuvaid erinevaid sündmusi (Standard Events) kui need on Pixel´i koodi sisse märgitud. Nii saad näha iga reklaami ja sponsoreeritud postituse kaudu tulnud oste, kontaktivormi täitmist või muid mõõdetavaid sündmusi (eeldusel, et reklaam või postitus omab linki kodulehele).


See kõik annab sulle väga täpse arusaama, millised tegevusi (ja müüke) sinu turundustegevus genereerib.


Kuidas aitab Pixel reklaami eelarvet optimeerida?


Facebook võimaldab teha reklaame, mille eest tuleb tasuda vaid juhul, kui reklaami kaudu kodulehele sattunud inimene sooritab soovitud Standard Events tegevuse, näiteks ostu.


Lisaks on võimalik reklaamihalduris määrata seda, kui palju on maksimaalne hind, mida sa sellise tegevuse eest oled nõus maksma. Sellist tükihinna maksimaalse kulu piirangut nimetatakse Bid Cap´iks.


*** Mõningane CPM kulu kaasneb ka siis kui soovitatud sündmust ei saavutata.


Milliseid Standard Events ja Conversion reklaame sobiks sinu äri jaoks kasutada?


 • Landing Page Views ja View Content - kõigile, kellel on veebileht ning tahavad mõõta, kas inimene ka loeb nende lehe sisu ja külastab teatud olulisemaid alamlehti.


 • Purchase - võimaldab mõõta ostu sooritamist. Vajalik kõigile e-poe omanikele.


 • Add to Cart -võimaldab mõõta ostukorvi toote lisamist. Vajalik kõigile e-poe omanikele.


 • Initiate checkout - võimaldab mõõta ostukorvi maksmisele esitamist ehk maksekeskusesse suundumist. Vajalik kõigile e-poe omanikele.


 • Submit Application - mõõdab kontaktivormi täitmist ja sobib hästi kõigile, kelle kodulehel on ankeet hinnapakkumise saamiseks või muu registreerimisvorm.


 • Complete Registration - aitab mõõta kodulehel uudiskirjaga liitumisi.


 • Contact - mõõdab, kas kodulehel olevaid emaili aadresse ja telefoni numbreid kopeeritakse/klõpsatakse. Võimaldab anda infot, palju on ettevõttega läbi reklaami otse ühendust võetud. See on oluline, kuna paljud eelistavad helistamist või e-maili saatmist kontaktivormi täitmisele.


 • Lead - sobib kõigile ettevõtetele, kelle veebilehel on sisu, mis võimaldavad toodet/teenust testida või alla laadida kasulikku lisainfot. Näiteks saab meigihuviline laadida kosmeetikafirma e-poe lehelt alla laadida tasuta tippmeikari koolitusvideo. Vastutasuks tuleb anda oma e-mail. Lead aitab mõõta tegevusi, mis viitaks, et inimene võib hiljem saada maksvaks kliendiks ja on toote/teenusega põhjalikumalt kursis.


 • Schedule - mõõdab aja broneerimist. Sobib sulle, kui su kodulehel on vorm, mis võimaldab reserveerida kalendri funktsioonina aegu. Näiteks restoranid või juuksurisalongid.Kuidas edasi?


Kui Facebook Pixel on õigesti seadistatud ning on defineeritud, kuidas oleks seda äriliselt kõige kasulikum ära kasutada, siis on õige hetk teadmisi praktikas kasutama hakata!


Kui jääd neis asjades hätta, siis võta meiega ühendust. Oleme spetsialiseerunud Facebookis reklaamimisele!

Kirjuta info@nohproduction.eu


377 views0 comments