Search
  • Birgit Karus

Kontrolli Facebooki reklaamide toimivust selle 15-minutilise tööriistaga

Kas Sinu Facebooki reklaamid toimivad nii nagu peaks?


Vasta nendele 8-le lihtsale küsimusele, et aru saada kas Sinu ettevõtte Facebooki reklaamid on õigesti seadistatud ja toovad soovitud tulemusi.


Kui meie agentuuri jutule tuleb ettevõte, kes sooviks abi sotsiaalmeedias turundamisega, siis küsime alati just neid küsimusi, et valideerida kas ja kuidas saame aidata ettevõtte tulemusi parendada, tööd efektiivsemaks muuta ja müüki kasvatada.


Vaata, millised on Sinu vastused ja saa teada, kas peaksid kohe midagi oma Facebooki reklaamidega ette võtma või ongi kõik juba hästi kõik korras.


Esiteks on auditeerimiseks vaja sisse logida õige reklaamikontoga Saad seda teha SIIT.8-sammuline lihtne Facebooki reklaamide audit:


Reklaamkampaania tase:


1. Kas Sinu reklaamkampaaniad on loodud õige struktuuriga?


Vaata, kas reklaamkampaaniad sisaldavad mitut sihtrühma ja loovlahendust või on seal ainult postituste reklaamid. Juhul kui Sa ei tuvasta allolevat struktuuri, siis tuleks kindlasti hakata reklaamimise metoodikas muudatusi tegema hakata.

2. Kas Sul on korraga jooksmas mitu reklaamkampaaniat samaaegselt töös?


Reklaamkampaaniaid peaks samaaegselt töös olema mitu tükki. Tähtis on, et iga kampaania oleks optimeeritud erineva eesmärgi saavutamisele (näiteks Post Engagements, Page Likes, Purchase, Add To Cart, Lead Generation, Traffic). Selliselt on võimalik maksimeerida reklaamide tulemuslikkust ja saavutada erinevad eesmärgid.

3. Kas Facebook Pixel on seadistatud ning mõõdab Sinu lehel tehtavaid erinevaid tegevusi (nt toote ostukorvi lisamine, päringuvormi täitmine, kontaktandmete kopeerimine)?

Vastuse sellele küsimusele saad kui lähed reklaamihalduri menüüst menüüst Events Manager sektsiooni. Kõik mõõdetavad tegevused peaksid olema seal nimekirjana välja toodud ja kui nende kõrval paremal pool on roheline nupuke, siis on kõik juba korras.


Kui rohelist nupukest ei ole on ei, siis tuleks Pixel esimesel võimalusel seadistada teha esimesel võimalusel. Pixel on efektiivse reklaamimise AO. Pixeli seadistamisest rääkisime pikemalt ka selles varasemas blogipostituses.

Sihtrühma tase:


4. Kas sihtrühmades on kasutatud ettevõtte Facebooki, Instagrami ja veebilehe retargeting sihtrühmasid?

Retargeting sihtrühmad võimaldavad näidata reklaame nendele inimestele, kes on Sinu sotsiaalmeediapostitustele reageerinud või Sinu veebilehte külastanud. See sihtrühm on just see, millel on kõige suurem tõenäosus reaalselt Sinu teenus või toode osta.

5. Kas on kasutatud Lookalike sihtrühmi?

Lisaks on reklaamihalduris võimalik luua eelmises punktis kirjeldatud inimestele sarnane fännibaas ehk Lookalike Audience. Ka seda sihtrühma võiks kindlasti kasutada.

6. Kas on kasutatud laiemaid sihtrühmi Custom Audiences mudeli alusel?

Custom Audiences sihtrühma hulka alla kuuluvad kõik demograafia- ja huvidepõhised sihtimismeetodid. Näiteks kui Sinu reklaamid on ainult eesti keeles, siis võiks sihtida kõiki eesti keelt kõnelevaid teatavas vanuses inimesi, kes võiksid Sinu tootest või teenusest huvitatud olla.

Reklaami atraktiivsuse tase


7. Kas Sinu reklaamid on sotsiaalmeedia jaoks atraktiivsed?

Klassikalise väli- või telereklaami sisu ei pruugi olla parim variant sotsiaalmeedias reklaamimiseks. Sotsiaalmeedias kasutatav reklaam võiks olla, kas väga sarnane user generated sisule või siis väga puhta ja selge disainiga.

Alati on kasulik vaadata, mida turuliidrid oma sotsiaalmeediareklaamides kasutavad. Selleks on Facebookil olemas spetsiaalne tööriist Ads Library.

8. Milline on kasutajakogemus reklaamist edasi suunaval maandumislehel?

Sageli ei too hästitehtud reklaamid siiski soovitud tulemusi. Põhjuseks võib olla reklaamilt edasi suunatud maandumislehe kehv toimimine või ebamugav kasutajakogemus. Näiteks on enimlevinud vigade hulgas keeruline ostuprotsess, kliendi poolt eelistatud maksemeetodite puudumine, pikk lehe laadimisaeg, referentsi/usalduse puudumine.

Kui nendest 8-sammust vähemalt üks on Sul vahele jäänud või tegemata, siis võta meiega ühendust. Aitame Sinu ettevõtte Facebooki reklaamid eesmärgipäraselt tööle!

Ootame Sinu kirja meie meiliaadressile info@nohproduction.eu


163 views0 comments